• Full Name

    Position

    David Youkilis Principal
    Michelle Bartley Vice Principal
    Megan Burdy Kaufman Art
    Olivia Reyelt Art .8 (M, T, W)
    Julie Young Behavior Specialist
    Elaine Eivers Building Aide
    Marijana Gojak-Hukic Cafeteria
    Julia Hemmer Cafeteria
    Lan Wu Chinese - Grades 6-8
    Wan Wang Chinese - Grades KG-5
    Jesse Kirdahy Educational Technology Specialist
    Irina Naryshkova Conservatory Grade 4
    John Ferguson Conservatory Grades 4, 5, 6, 7, 8
    Rick Stone Conservatory Grades 4, 5, 6, 7, 8
    Chris Lee-Rodriguez Conservatory Grades 4, 6, 7, 8
    Chris Throft-Brown Conservatory Grades 4, 6, 7, 8
    Dylan Zobel Conservatory Grades 4, 6, 7, 8
    Lauren Cecchini Conservatory Grades 5, ,6, 7, 8
    Elton Xhoja Conservatory Grades 6, 7, 8
    Steve Moroney Custodian
    Tom Hantakas Custodian, Senior
    Kyle Tompkins ECS (M, W, F)
    Daina Zhou EL - Grades 3-8
    Nataliia Kuzyak EL - Grades K-3
    Vinny LaFrazia Extended Day Asst. Director
    Megan Coughlin Grade 1C
    Jenny Fleisher Grade 1F
    Mackenzie Snow Grade 1S
    Angela Harvey Grade 2Har
    Susie Pescosolido Grade 2P
    Erica Sullivan Grade 2S
    Alice Kuniholm Grade 3K
    Meira Klatzker Grade 3KL
    Christine Sevigny Grade 3S
    Josephine Bouquet Grade 4B
    Lily Glickstein Grade 4G
    Jessica Roth Grade 4R
    Viri Hawkins Grade 5H
    Francesca Stark Grade 5S
    Laura Zientek Grade 5Z
    Zoe Borden Grades 6/7 - ELA
    Caroline Tocci Grades 6/7 - ELA
    Lisa Soltani Grades 6/7 - Math
    Eric Hazlinsky Grades 6/7 - Science
    Heather Pritchard Grades 6/7 - Social Studies
    Courtney Hart Grades 7/8 - ELA (7-2 Health)
    Jennifer Jordan Grades 7/8 - Math
    Adrienne Pascucci Grades 7/8 - Science
    Jesse Cochin Grades 7/8 - Social Studies
    Hannah Goldberg Guidance Counselor 3-5
    Hillary McConnell Guidance Counselor 6-8/ Health .4 (7)
    Carrie Hibbard Guidance Counselor K-2
    Maurene Doherty Inclusion Facilitator K-8
    Emily Filippone Kindergarten-KF
    Zach Fraielli Kindergarten-KFr
    Laura Stillman Kindergarten-KS
    Deana Shea Kindergarten-KShea
    Jennifer Singer LAHB Grades 2-5
    Heidi Stavris LAHB Grades 4-6
    Sara Wishner LAHB Grades 6-8
    TBA TBA LAHB Grade 6
    Elizabeth Sullivan LC Grade 3
    Rick Cass LC Grades 4 & 5
    Hannah Bjornson LC Grades 6 & 7
    Melissa Taube LC Grades 6 & 8
    Tara Kelly LC Grades K-2
    Anne Reid Librarian
    Jennifer Redburn Literacy Coach
    Jennifer Doubilet Literacy Specialist
    Katie Mitchell Literacy Specialist (3-8)
    Stephen Buck Math Specialist
    Veronica Kimbro METCO Advisor
    Aizaja Rosado METCO Bus Monitor
    Lauren Cecchini Music
    Erin Murphy Music Part Time
    Yubo Xu Northeastern Co-Op Student
    Marianne Dewing Nurse
    Marianne Gorski Occupational Therapist - Sub
    Julia Frias Physical Education/Health/Wellness
    Ben (start 12/ 1) Marsh Physical Education/Health/Wellness
    Anthony Ricardo Physical Education/Health/Wellness
    Brandy Adelstein Physical Therapy Assistant
    Stephanie Hughes Psychologist
    Judy Atanasov Psychologist Part Time
    Kim Longmore Secretary
    Laura Brady Spanish - Grade 6
    Cecilia Costanzo Spanish - Grades 6-8
    Marty Paul Speech & Language
    Jackie Rossey Speech Part Time (T, Th)
    Michelle Plourde Team Facilitator